Truskawkowa pielęgnacja

Od dziecka kocham truskawki pod każdą postacią, nawet prosto z krzaczka, z delikatną domieszką piasku. A jeśli trafię na jakąś o smaku poziomki to już szczyt szczęścia. Truskawki można wykorzystać również w pielęgnacji ciała.

Najłatwiej upaćkać buzię świeżą truskawką, a najlepiej dołożyć śmietankę, o ile ktoś da radę i nie zje wcześniej tego zestawu (później nie radzę). Druga wersja to dla mnie najważniejsze WYBIELANIE ZĘBÓW. Wystarczy nałożyć rozgniecioną truskawkę na szczoteczkę i delikatnie umyć zęby. Daję słowo, że działa i warto wykorzystać krótki czas, gdy mamy dostęp do świeżych truskawek, aby troszkę poprawić kolor zębów. Ważne, by po „zabiegu” wypłukać usta wodą, a dopiero po pół godz. umyć normalną pastą. Jak wszystkie owoce truskawki mogą zaszkodzić szkliwu zębów, jeśli za szybko zaczniemy je szorować.

Jeśli mimo starań w ogródku znajdziemy wyłącznie zeschłe liście albo co gorsza ślady kocich łapek na śniegu zamiast truskawek polecam gorącą kąpiel o zapachu koktajlu truskawkowego. A tutaj mały letni zestaw:

#truskawkowylpm #ambasadorkalpm #lpmprzedluzalato

#truskawkowylpm #ambasadorkalpm #lpmprzedluzalato

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *